RESİM SERGİSİ: “YEDİ TEPE İSTANBUL”

RESİM SERGİSİ: “YEDİ TEPE İSTANBUL”

İslâm Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA), İsmail Şentürk’ün eserlerinden oluşan “Yedi Tepe İstanbul” resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, 19 Nisan 2011, Salı günü saat 18.00’de Yıldız Sarayı-Çit Kasrı’nda gerçekleştirilecek resepsiyonla ziyarete açılacak ve 26 Nisan 2011 tarihine kadar gezilebilecek.

Kurulduğu günden bu yana akademik faaliyetlerle ve sanat faaliyetleriyle ülkemizde ve tüm dünyada adından söz ettiren IRCICA, 1980’den bugüne kadar 234 farklı sergi düzenledi. Bu sergilerden 166 tanesi IRCICA’nın kullanımına tahsis edilmiş olan Yıldız Sarayı-Çit Kasrı’nda düzenlenirken 63 tanesi Afganistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Endonezya, Fas, Gine, Katar, Kuveyt, Malezya, Mısır, Pakistan, Senegal, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tunus, Türkiye, Umman, Ürdün, Yemen olmak üzere İslam Konferansı Teşkilatı üyesi ülkelerde, 5 tanesi ise Almanya, Amerika, Fransa, İngiltere ve Japonya’da gerçekleştirildi.

IRCICA şimdi de İsmail Şentürk’ün eserlerinden oluşan Yedi Tepe İstanbul isimli bir resim sergisi düzenliyor. Sergi, 19 Nisan 2011, Salı günü saat 18.00’de Yıldız Sarayı-Çit Kasrı’nda gerçekleştirilecek resepsiyonla ziyarete açılacak ve 26 Nisan 2011 tarihine kadar gezilebilecek. Sergide Ressam Şentürk’e ait yirmi üç eser yer alıyor.

İsmail Şentürk
Erken yaşlarda başlayan resim tutkusu, lise talebesiyken Erdemir yüzme takımında sakatlanmasının ardından daha da artan sanatçı, eserlerinde peyzaj çalışmalarına ağırlık vermektedir. 1998 yılında Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Fiziksel Engelliler Derneğini kuran İsmail Şentürk, hâlen bu derneğin başkanlığını yürütmektedir.

Hannover (Almanya, 1998) ve Zürih (İsviçre, 2007)’te sergiler düzenleyen Şentürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Onur Ödülü, Junior Chamber Türkiye, Türkiye’nin 10 Başarılı Genci Yarışması Jüri Özel Ödülü, Gökçe Karataş Vakfı Engellilerde Yılın Yöneticisi Ödülü, Platin Dergisi Dünya Genç Girişimci İşadamları Yarışması Önderlik Ödülü gibi ödülleri de bulunmaktadır.
 
Tarih: 19 Nisan 2011, Salı
Saat: 18.00
Yer:  Yıldız Sarayı-Çit Kasrı, Beşiktaş, 0212 259 1742